Kaya Bahçeleri Düzenlemeleri

segnali opzioni binarie automatiche
Profesyonel peyzaj ekibimiz ile hizmet verdiğimiz alanlardan biri olan Kaya Bahçeleri oluşturma ve düzenleme hizmeti, kaya bahçelerinin en doğal halleriyle bahçelere veya uygulanması istenen yerlere uygun bitki ve kayalardan oluşmaktadır. Kaya bahçelerinde kullanılan kayalar doğal kayalar olup, kesinlikle işlenmemiş kayalardan oluşması gerekiyor. (Bazı durumlarda işlenmiş kayalar kullanılması gerekmektedir.)

how we trade binary options
Kaya bahçeleri oluştururken, kaya seçimi ve bitki seçimine önem verilmesi gerekiyor. Yani önümüze gelen bir kayayı alıp kullanamayız, aynı şekilde her bitki de kaya bahçelerine uyum sağlamaz. Her türlü bitkiyi koymamızın sebebi ise, bu bitkiler arasında çıkacak olan yabancı ayrık türü bitkiler ayıklanması güç olduğundan bir süre sonra ayıklanmadığında kaya bahçesinin görüntüsünü çok bozacaktır. Bu yüzden sadece mevsimlik çiçekli bitkiler ve bitki türleri kullanılabilir. Mevsimlikler sezon sonunda ölecekleri için arada çıkacak olan yabani bitkiler de bellenerek sökülüp atılabilirler. Sürekli bitki istiyorsanız bitkileri saksı ile dikimi uygun olur. Bu sayede yabani otlar rahatsız ettiğinde, bu saksı çıkarılıp otlar ile birlikte atılabilir.

enter site
Kaya Bahçelerinin düzenlemesi yapılırken dikkat ettiğimiz hususlardan bir diğeri ise, dikeceğimiz bitkilerin yavaş büyüyen yada enine doğru büyüyen bitkiler olması. Çünkü bu bitkiler birkaç sene sonra bahçenin ne hale geleceğini hemen hemen ortaya koyar. Buda bizim için önemli bir faktör. Kimse Kaya bahçesinin yabani otlardan ve bitkilerden görünmemesini istemez. Adaçayı bitki türleri, mevsimlik fideler, çam türleri (enine doğru büyüyen), çok yıllık çiçekler ekilerek güzel bir kaya bahçesi görünümü elde edebilirsiniz.


Kalıcı bitkilerin yanında tabii ki de mevsimlik çiçekler önermekteyiz. Her türlü yazlık ve kışlık soğanlı çiçekler kaya bahçelerinin olmazsa olmazlarıdır. Güneş gören kaya bahçelerinde bodur berberisler kullanarak enfes bir görüntü sağlayabiliriz. Bunun yanında ateş dikenleri kullanılabilir. Eğer kaya bahçeniz gölgelik bir yerde olacaksa hotsalar ve ortancalar mutlaka tercih edilmesi gerekir.
Seyidoğulları Peyzaj olarak kaya bahçeleri düzenlerken şunlara dikkat ediyoruz;

click here

  • Kaya bahçesi mutlaka doğal görünmeli, yapmacık gibi durmamalı.
  • Bahçede tek tip yada uygun taşlar kullanıyoruz.
  • Kayalar arasında belirli cepler bırakmaya özen gösteriyoruz. (Bitki yerleştirebilmek için)
  • Yer örtücü bitkileri seçmiyoruz.
  • Kaya Bahçesinin konumu bizim için önemli kurulumu yaparken güneşi dikkate alıyoruz. Buna bağlı olarak ona göre bitkiler kullanıyoruz.
  • Bitkilerimizin son halini tahmin edebiliyoruz ve ona göre müşterilerimize tavsiyede bulunuyoruz.

Kaya Bahçeleri nerelerde kurulabilir ? Kurulumu uygun olan yerler nerelerdir ?

womit verdienen broker von binäre optionen ihr geld
Kaya Bahçelerini, zor ve rahatsız olduğumuz alanlarda, örneğin yamaç alanlarında kurulumunu yapabiliriz. Genellikle bu alanlar bahçıvanların ve mülk sahiblerinin baş ağrısıdır. Ancak iyi düşünülmüş ve profesyonel bir ekip tarafından yapılmış bir tasarım sayesinde bu alanlar çileden çok keyifli kaya bahçesi alanına dönüştürülebilir.j

Kaya Bahçelerine en uygun kayalar nasıldır ? Nerelerden temin edebilirim ?

http://poloclubmiddennederland.nl/?p=69
Öncelikle oluşturulacak kaya bahçelerindeki kayalar mutlaka doğal görünümlü olmalıdır. Kaya bahçesi oluştururken en zorlandığımız şey bu bahçeye doğal bir görünüm vermektir. Bu yüzden kullandığımız taşlar yüzde yüz doğal taşlardır. Doğal taşları seramızda bulabilir ve temin edebilirsiniz.

Kaya bahçesini hangi bitkilerle süslemeli ?

here
Seyidoğulları peyzaj olarak çok uzun dönem kuraklığa ve sıcaklığa dayanıklı olan “kayalık bitkilerini” müşterilerimize tavsiye ediyoruz.. Kertenkeleler ve bahçenin diğer vazgeçilmezleri olan böceklerin cenneti olacaktır !

Kökleri Derine Gitmeyen Ağaççık veya Çalılar

click here
Yalancı burçak veya bahçetacı (Coronillaemerus), kadın tuzluğu (Berberis vulgaris,koyunkıran (Hyperium androsaneum), söğüt yapraklı ispirya (Spirea salicifolia)

Kökleri Derine Giden Ağaççık veya Çalılar


Pembe çiçekli laden (Cistus creticus) ve beyaz çiçekli laden (Cistus salvifolius), gül,lavanta, çoban çırası (phlomis sieheana) ve sarı şalba (Phlomis lycia)

Çok Yıllık veya İki Yıllık Bitkiler (Kökleri derine gitmeyen)


Çan çiçeği (Campanula choruhensis veCampanula troegera), çakal otu (Erigeronbonariensis), yıldız çiçeği (aster), sarıaltınçiçeği (Helianthemum nummularium), iris çiçeği, kedi nanesi (Nepeta cataria),kurşunkök (plumbago capensis)

Çok Yıllık veya İki Yıllık Bitkiler (Kökleri derine giden)


Adi hasekiküpesi (Aquilegia Vulgaris),keşişkülahı (epimedium grandiflorum),rezene (Foeniculum vulgare), gavura çiçeği (Gaura lindheimeri), gün güzeli (Hemerocallis fulva), adi engerekotu (Echium vulgare), yeşil adaçayı (salvia viridis)


Seyidoğulları Peyzaj olarak Ankara’daki yerimizde sizlere hizmet vermekten onur duyuyoruz. Bizlere ulaşmak için mail adresimiz yada 0312 334 06 72 sabit numaralı hattan, 0532 012 5980gsm numarasından ulaşabilirsiniz.

Seyidoğulları Peyzaj, kaliteyi göz önünde bulundurarak ürünler üretir, çözümler sunar.

Seyidoğulları Peyzaj, 2002’den beri söz verdiği peyzaj işlerini zamanında teslimini gerçekleştirmiş ve son derece temiz iş çıkarmıştır.

Peyzaj sektöründe firmamız, Seyidoğulları Peyzaj daha ciddiyet ve hassasiyet gösterir. Bu sayede müşterilerini mutlu eder, işlerini titizlikle bitirir.

peyzaj ankara peyzaj